bedaş

Bedaş, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (bedaş); Türkiye'de elektrik enerjisinin dağıtımından sorumlu devlet kurumudur

bedaş Arıza Telefonu 186

Her türlü elektrik sorununuz için 186 nolu numaradan arıza servisine ulaşabilirsiniz.

bedaş bedaş

TÜRKİYE ELEKTRİK KURUMU ve BEDAŞ'IN TARİHÇESİ

15.07.1970 tarih, 1312 sayılı yasa ile kurulmuş,
12.10.1970 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.
11.09.1982 tarih, 17809 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2705 sayılı yasa ile Belediye, Köyler ve bağlı birliklerinin elektrik hizmetleri hak ve borçları ile Kurumumuza devir edilmiştir.
23.02.1983 tarih, 17968 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik ile İstanbul merkez olmak üzere Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya illerini kapsayan 6.800.000.000 TL sermayeli TEK Sınırlı Sorumlu BOĞAZİÇİ ELEKTRİK DAĞITIM MÜESSESESİ olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 28.10.1983 tarih, 18205 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 110 sayılı kanun hükmünde kararname ile 1312 sayılı TEK yasası yürürlükten kaldırılmış ve Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğünün hukuki bünyesi amaç ve faaliyet konuları yeniden düzenlenmiştir.
18.06.1984 tarih, 18435 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri hakkında çıkarılan 233 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 63. Maddesi ile, Kurumumuzun kuruluşu ile ilgili 110 sayılı kanun hükmündeki kararname yürürlükten kaldırılmış ve 60. Maddesi uyarınca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı KİT olarak yeniden kurulmuş ve Ana Statüsü
09.11.1984 tarih, 1950 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak faaliyetlerini TEK olarak sürdürmeye devam etmiştir.(bedas.gov.tr)

Bedaş Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ

Bedaş Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ Kurumu İstanbul'un dağıtımından sorumludur
Bedaş Elektrik Bilgisi
1-) Kaçak elektrik kullanımı nitelikli HIRSIZLIK suçudur. Kaçak elektrik kullananlara mahkemelerce 5 yıla kadar HAPİS cezası verilmekte, ayrıca elektrik tüketim bedeli , Enerji piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu (EPDK) mevzuatı uyarınca zamlı tarifeye göre belirlenmektedir.

2-) Abone, sayaç ve üzerindeki mühürlerin muhafazasından sorumludur.

3-) Saat üzerindeki plastik mühürün bozulması durumunda; kişiler hakkında kaçak işlemi yapılmakta ve ilgili kişiler hakkında mühür bozma, nitelikli hırsızlık suçlarından, ilgili mahkemeye suç duyurusunda bulunulmaktadır.

4-) Kullandığınız tesisatın aboneliğini, sözleşme yaparak üzerinize almanız ve tesisatı kullandığınız mahalli terk ederken de sözleşmenizi iptal ettirmeniz kanuni bir zorunluluktur.

5-) Abonman sözleşmesi yaptırmak için; güvence bedeli, tapu veya kira sözleşmesi, ticarethane için vergi levhası aslı ile fotokopisini ve hüvviyetinizi yanınızda bulundurunuz. 25.09.2002 tarih 24887 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan , EPDK Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği hükümleri gereğince, abonelerden güvence bedeli tahsil edilir.

6-) Faturaya yapılacak itiraz ödemeyi durdurmaz. Fatura itirazınızda haklı görülürseniz mağduriyetiniz giderilecektir.

7-) Son ödeme tarihine kadar faturasını ödemeyen abonelerin elektriği, EPDK Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği hükümlerince kesilir. Son ödeme tarihinden sonra yapılan ödemelerde gecikme zammı hükümleri uygulanır.

8-) Borç veya diğer sebeplerden enerjiniz kesildiğinde, elektriğinizin kesilme gerekçesi ortadan kalktığında mutlaka ilgili abonman servisimize müracaat ederek açma işlemini yaptırmanız gerekmektedir. Aksi halde verilen süre sonunda aboneliğinizin feshi ve sayacınızın kaldırılması sonucu yeniden sözleşme yapmanız gerekir.

9-) Yükümlülüklerini yerine getirmeden dağıtım lisans sahibi tüzel kişinin ilgili mevzuata uygun olarak kestiği elektrik enerjisini açarak veya açtırarak kullanan abonelere kaçak elektrik kullanım hükümleri uygulanır.

10-) Abonenin sayaç mahalline yapılan bildirim, şahsına yapılmış sayılır.

11-) Hesap ve tüketim denetimi için faturaların on yıl süre ile saklanması gerekmekte olup, faturalarınızı yıpranmaya karşı ısı ve ışık ortamından koruyunuz.

12-) Tüketim miktarı ve diğer konulardaki şikayet ve müracaatlarınızda sayacınızın son işareti ve tesisat numaranız ile başvurunuz.

13-) Uzun süre enerji kullanmayacağınız zamanlarda (seyahat, yazlık vs.) bağlı bulunduğunuz işletmenize yazılı müracaatta bulununuz.

14-) Fatura tahsilatı İşletme Veznelerimiz, Bankalar ve PTT kanalı ile yapılmaktadır. Kesinlikle adres mahallinden tahsildar ile tahsilat yapılmamaktadır. Fatura ödeme bürolarına ödeme yapmayınız. Aksi halde mağduriyetinizden şirketimiz sorumlu olmayacaktır.

15-) 8.000 YTL ve üzeri faturalar 332 nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğince banka kanalı ile ödenmek zorundadır. Yapacağınız havale, EFT işlemlerinde tesisat numaranızı, fatura numarası ve tutarını mutlaka belirtiniz. 16-) Daha fazla bilgi edinmek için EPDK mevzuatına bakabilirsiniz.
 
    BEDAS Bedaş Bedaş Kurumu Bedaş Elektrik BEDAŞ


bedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaş bedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaşbedaş bedaşbedaş
bedaş Elektrik elektrikçi Akatlar Aksaray Arnavutköy Atakent Ataköy Ataşehir Avcılar Bağcılar Bahçelievler Elektrik Bahçeköy Bahçeşehir Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Elektrik Bebek Elektrik Beşiktaş Beyazıt Beykoz Beylerbeyi Beylikdüzü ancı Büyükçekmece Çağlayan Elektrik Çatalca Çekmeköy Cihangir Eminönü Emirgan Esenler> Esenyurt Elektrik Etiler Elektrik Eyüp Fatih Fındıkzade Florya Elektrik Gayrettepe Elektrik Gaziosmanpaşa Göztepe Güneşli Güngören Halkalı Haznedar İkitelli Elektrik İstanbul Elektrik İstinye Elektrik Kadıköy Elektrik Kağıthane Karaköy Elektrik Kartal Kasımpaşa Kavacık Kemerburgaz Kilyos Küçükçekmece Küçükyalı Kurtköy Laleli Levent Elektrik Levazim Elektrik Maltepe Maslak Elektrik Mecidiyeköy Elektrik Nişantaşı Elektrik Ortaköy PendikRumeli Hisari Sancaktepe Sarıyer Elektrik Şile Elektrik Silivri Şirinevler Elektrik Şişli Elektrik Sultanahmet Sultanbeyli Sultançiftliği Sultangazi Taksim Elektrik Tarabya Elektrik Topkapı Tuzla Ümraniye Üsküdar Yenibosna Elektrik Yeniköy Elektrik Yeşilköy Yeşilyurt Zekeriyaköy Elektrik Bedaş
Akatlar Elektrik Aksaray Elektrik Arnavutköy Elektrik Atakent Elektrik Ataköy Elektrik Ataşehir Elektrik Avcılar Elektrik Bağcılar Elektrik Bahçelievler Elektrik Bahçeköy Elektrik Bahçeşehir Elektrik Bakırköy Elektrik Başakşehir Elektrik Bayrampaşa Elektrik
Bebek Elektrik Beşiktaş Elektrik Beyazıt Elektrik Beykoz Elektrik Beylerbeyi Elektrik Beylikdüzü Elektrik Beyoğlu Elektrik Bostancı Elektrik Büyükçekmece Elektrik Çağlayan Elektrik Çatalca Elektrik Çekmeköy Elektrik Cihangir Elektrik
Eminönü Elektrik Emirgan Elektrik Esenler Elektrik Esenyurt Elektrik Etiler Elektrik Eyüp Elektrik Fatih Elektrik Fındıkzade Elektrik Florya Elektrik Gayrettepe Elektrik Gaziosmanpaşa Elektrik Göztepe Elektrik Güneşli Elektrik Güngören Elektrik
Halkalı Elektrik Haznedar Elektrik İkitelli Elektrik İstanbul Elektrik İstinye Elektrik Kadıköy Elektrik Kağıthane Elektrik Karaköy Elektrik Kartal Elektrik Kasımpaşa Elektrik Kavacık Elektrik Kemerburgaz Elektrik Kilyos Elektrik Küçükçekmece Elektrik
Küçükyalı Elektrik Kurtköy Elektrik Laleli Elektrik Levent Elektrik Levazim Elektrik Maltepe Elektrik Maslak Elektrik Mecidiyeköy Elektrik Nişantaşı Elektrik Ortaköy Elektrik Pendik Elektrik Rumeli Hisari Elektrik Sancaktepe Elektrik Sarıyer Elektrik
Şile Elektrik Silivri Elektrik Şirinevler Elektrik Şişli Elektrik Sultanahmet Elektrik Sultanbeyli Elektrik Sultançiftliği Elektrik Sultangazi Elektrik Taksim Elektrik Tarabya Elektrik Topkapı Elektrik Tuzla Elektrik Ümraniye Elektrik Üsküdar Elektrik
Yenibosna Elektrik Yeniköy Elektrik Yeşilköy Elektrik Yeşilyurt Elektrik Zekeriyaköy Elektrik Tedaş Bedaş
web seo
istanbul elektrikçi Tuncer Elektrik Akatlar Elektrik LaleliEsenler elektrikçi BebekEsenler elektrikçi PerpaEsenler elektrikçiler Carşısı TUNCER ELEKTRıK